Olimpiade / Concursuri / Proiecte / Activități Educative - 2016/2017



  • FAZA INTERNAȚIONALĂ
CONCURS ELEV CLASA PROFESOR REZULTAT
Orașul meu de suflet PUIȘOR - ZAHARIA D. ANDREI X Sima Raluca Premiul I
BIBICU VALENTIN-CĂTĂLIN XI Toncea Angelica Premiul I
COSTACHE MIHAELA IX Toncea Angelica Premiul I
CHIVU A. GEORGIAN-CRISTIAN X Sima Raluca Premiul II
GEORGESCU G. ERIC X Sima Raluca Premiul II
NENCIU E. VALENTIN-COSTEL X Sima Raluca Premiul II
VIOREANU P. ȘTEFAN-AURAȘ X Sima Raluca Premiul II
BRATU ALEXANDRA IX Toncea Angelica Premiul II
BUDULEANU LEONARD-GABRIEL XI Toncea Angelica Premiul II
DRĂGHIA BOGDAN-CRISTIAN XI Toncea Angelica Premiul III
STANCIU RALUCA-ȘTEFANIA IX Toncea Angelica Mențiune

  • FAZA NAȚIONALĂ
CONCURS ELEV CLASA PROFESOR REZULTAT
Istorie și societate în dimensiune virtuală PUIȘOR - ZAHARIA D. ANDREI X Sima Raluca
Iordache Mirela
Participare
Concurs National „Tinere Condeie” Stanciu Raluca X Gagu Adelina Premiul III
Lupascu Sabina
Radu Camelia
Siarbu Darius
XI Gagu Adelina Mențiune
Concursul Naţional de Geografie Geoinfovirtual Toe Leonard                              Gherman  Andreea X Dobre Carmen Mențiune
Concursul Regional ,,Visǎtor prin Univers Chivu  George  X Dobre Carmen Premiul II
Proiectului Naţional ,,Supravieţuitorii climei’’

Ionescu  Alessandra  

Mihǎila Lorena
X Dobre Carmen

Premiul II

Mențiune


  • FAZA INTERJUDEȚEANĂ
CONCURS ELEV CLASA PROFESOR REZULTAT
Concurs INFO SMART CHIVU A. GEORGIAN-CRISTIAN X Sima Raluca Premiul III
Concurs de creație "Panait Cerna" - Ediția III BOTEZ ANA-MARIA XII David Ecaterina Premiul I
STANCIU RALUCA-ȘTEFANIA IX Gagu Adelina Premiul II
GOEA ȘTEFAN XII David Ecaterina Mențiune
MARIN NARCIS XII David Ecaterina Mențiune
Decouvrons la geograpfie de la France IONESCU ALESSANDRA X Nazaru Teodorina
Dobre Carmen
Premiul I
MOLDOVAN ATHENA XI Nazaru Teodorina
Dobre Carmen
Premiul I
originalitate

  • FAZA JUDEȚEANĂ
CONCURS ELEV CLASA PROFESOR REZULTAT
INFO-EDUCAȚIE  PUIȘOR - ZAHARIA D. ANDREI X Sima Raluca Premiul I
calificare la națională
COSTACHE MIHAELA IX Toncea Angelica Premiul I
calificare la națională
DRĂGHIA BOGDAN XI Toncea Angelica
Trufaș Cătălina
Premiul II
calificare la națională
BUDULEANU LEONARD-GABRIEL XI Toncea Angelica
Trufaș Cătălina
Premiul II & Mențiune
CHIVU A. GEORGIAN-CRISTIAN X Sima Raluca
Trufaș Cătălina
Premiul III
CÎNIPEANU DANIEL XI Toncea Angelica
Trufaș Cătălina
Premiul III
Istorie și societate în dimensiune virtuală PUIȘOR - ZAHARIA D. ANDREI X Sima Raluca
Iordache Mirela
Premiul I
calificare la națională
CHIVU A. GEORGIAN-CRISTIAN X Sima Raluca
Rădulescu Mihai
Premiul II
MARIN NARCIS XII Rădulescu Mihai Mențiune
SIMION IONUȚ X Iordache Mirela Mențiune
Obiceiuri de iarnă în țările Uniunii Europene

DUMAN SINEM

NEGREA CIPTIAN-GABRIEL

IX Toncea Angelica Locul  I
Limba franceză
DRĂGHIA BOGDAN XI Toncea Angelica Locul  I
Limba spaniolă
Simpozion judetean„Zone Umede” COSTACHE MIHAELA IX Dobre Carmen Premiul III
Cupa Tinerelor Sperante-Rugby Tag IX-XII Bujor Nicoleta Locul  II
Cupa Fair –Play Volei -băieți IX-XII Bujor Nicoleta Mențiune
Crosul Tineretului

ZAINEA ANCA
MARIAN NARCIS

XII Bujor Nicoleta Locul  II
Concurs de eseuri istorice „Nicolae Iorga” MINDROIU VALENTINA XII Radulescu Mihai Premiul II
ANGHEL SORINA XI Rădulescu Mihai Mențiune
Concursul Național de matematică “Adolf Haimovici” DÂRJAN GEORGIANA XI Murea Roxana Premiul III
ENE IONELA MIHAELA XI Murea Roxana Mențiune
Concurs “Extemporal şi la dirigenţie” ION ALEXANDRA Toncea Angelica Mențiune
COSTACHE MIHAELA IX Toncea Angelica Premiul II film
Premiul III PPT
GROSU ANDREEA IX Toncea Angelica Premiu special
RĂFOIU IOANA VII Toncea Angelica Premiu special
Simpozion județean „Zone Umede” COSTACHE MIHAELA IX Dobre Carmen Premiul III
Concurs judetean de eseuri istorice „Nicolae Iorga”

MANDROIU VALENTINA

ANGHEL SORINA
XI Rădulescu Mihai

Premiul2

Mențiune

Concursul național de referate și comunicări științifice ale elevilor

ANGHEL SORINA

XI Rădulescu Mihai

Mențiune

Simpozionul Regional “Tradition et Modernite dans la didactique du Fle”

Pavel Camelia Mihaela

XI Nazaru Teodorina

Premiul I

Concurs “Arta Verde”-creatie literara artistica in limba engleza

Ionescu Alessandra Adela

X Dobre Carmen

Premiul II

Concurs “Arta Verde”-creatie literara artistica in limba franceză

Lepadatu Loredana Ionela

XI Nazaru Teodorina

Premiul II

Concurs “Arta Verde”-creatie literara artistica in limba română

Suceveanu Adina Aronica

XI Nazaru Teodorina

Premiul II

Mihaila Lorena Dobre Carmen Mențiune
Concurs “Arta Verde” -creatie artistica digitală Dobre Maria-Alexandra XI Nazaru Teodorina Premiul III


  • FAZA JUDEȚEANĂ
OLIMPIADA ELEV CLASA PROFESOR REZULTAT
Olimpiada de INFORMATICĂ ION V. ADRIAN-GABRIEL XI Trufaș Cătălina Mențiune
Olimpiada de Tehnologia Informației DRĂGHIA BOGDAN XI Trufaș Cătălina
Toncea Angelica
Premiul II
COSTACHE MIHAELA IX Toncea Angelica Premiul III
PUIȘOR - ZAHARIA D. ANDREI
X

Sima Raluca Trufaș Cătălina

Premiul III
CÎNIPEANU DANIEL XI Trufaș Cătălina
Toncea Angelica
Premiul III
CHIVU A. GEORGIAN-CRISTIAN X Sima Raluca Trufaș Cătălina Mențiune
MIHAIU VALENTIN-CĂTĂLIN X Sima Raluca Trufaș Cătălina Mențiune
GHEȚU SABIN X Sima Raluca Trufaș Cătălina Mențiune
BOZNEA CRISTIAN-CLAUDIU IX Toncea Angelica Mențiune
BURTEA IONUȚ-MARIUS IX Sima Raluca Mențiune
STATICHER ANDREEA-VERONICA IX Sima Raluca Mențiune
BUDULEANU LEONARD XI Trufaș Cătălina
Toncea Angelica
Mențiune
DUMITRU CRISTIAN-VALENTIN XI Trufaș Cătălina
Toncea Angelica
Mențiune
O.N.S.S VOLEI băieți IX-XII Bujor Nicoleta Locul  II
O.N.S.S baschet IX-XII Bujor Nicoleta Mențiune
Olimpiada de ISTORIE IONESCU ALESSANDRA X Voiculeț Gabriel Mențiune
MÂNDROIU VALENTINA XII Rădulescu Mihai Mențiune