Olimpiade / Concursuri / Proiecte / Activități Educative - 2018/2019



  • FAZA INTERNAȚIONALĂ
CONCURS ELEV CLASA PROFESOR

REZULTAT

Concursul Internațional "Primăvara, povestea unui nou început"

Băjenaru Andreea

XI Lenicov Mariana Premiul I

Dicianu Claudia

X Lenicov Mariana Premiul I

Cioroiu Victor Gabriel

X Lenicov Mariana Premiul I

Neacșu Alexandra

X Lenicov Mariana Premiul II

Budur Rebeca

X Lenicov Mariana Premiul II

Ouatu Cristian

X Lenicov Mariana Premiul II

Buzoi Monica

XI Lenicov Mariana Premiul III

Omer Erol

X Lenicov Mariana Premiul III

  • FAZA NAȚIONALĂ
CONCURS ELEV CLASA PROFESOR

REZULTAT

(punctaj)

Concursul Național

Bebras Romania

(Etapa I)

Pleşea Marius ‐ Ionuţ

XI Sima Raluca 147

Vintilă  Andrei ‐ Teodor

XI Sima Raluca 147

Chivu Georgian Cristian

XII Sima Raluca 130

Mihaiu Valentin  ‐ Cătălin

XII Sima Raluca 130

Satala Ștefan Alexandru

IX Trufaș Cătălina 128

Curte Iulian

X Toncea Angelica 125

Bitere  Ştefan ‐ Codrin

XI Sima Raluca 120

Neacșu Alexandra-Ștefania

X Toncea Angelica 120

 

  • FAZA JUDETEANĂ
OLIMPIADA ELEV CLASA PROFESOR

REZULTAT

Olimpiada de Tehnologia Informației

Curte Iulian

X
Toncea Angelica
Premiul I 
(calificat la națională)

Chivu Georgian Cristian

XII

Sima Raluca   

Trufaș Cătălina

Premiul II 

Iacob Nicu

X Toncea Angelica Premiul II 

Burtea Ionuț Marius 

XI Sima Raluca Premiul III 

Constantin Ionuț Valentin

X Toncea Angelica Premiul III 

Satală Ștefan Alexandru

IX Trufaș Cătălina Mențiune

Ghețu Sabina

XII

Sima Raluca   

Trufaș Cătălina

Mențiune

Pleșea Marius Ionuț

XI Sima Raluca  Mențiune

Costache Mihaela

XI Toncea Angelica Mențiune

Neacșu Alexandra

X

Sima Raluca   

Toncea Angelica

Mențiune

Dragomir Robert Daniel

IX Trufaș Cătălina Mențiune

Manolache Angelo-Gabriel

IX Toncea Angelica

Olimpiada de Informatică

Dragomir Robert Daniel

IX Trufaș Cătălina Mențiune

Curte Iulian

X
Toncea Angelica
Mențiune

Olimpiada de Istorie

Ionescu Alessandra

XII Voiculeț Gabriel Premiul I
(calificat la națională)


CONCURS ELEV CLASA PROFESOR

REZULTAT

Info Educație

Chivu Georgian Cristian

XII Sima Raluca
Trufaș Cătălina
Premiul I

Pleşea Marius
Burtea Ionuţ

X Sima Raluca Premiul II

Istorie și societate în dimensiune virtuală

Chivu Georgian Cristian

XII Sima Raluca
Chitrușcă Iane
Premiul II

Neacșu Alexandra-Ștefania

X Sima Raluca
Nazare Cristina
Premiul II

Topor Andrei

X Sima Raluca Toncea Angelica
Rădulescu Mihai
Premiul II

Pleşea Marius Ionuţ

XI Sima Raluca
Rădulescu Mihai
Premiul III

Burtea Ionuţ Marius

XI Sima Raluca
Rădulescu Mihai
Mențiune

Bercaru Valentin

IX Rădulescu Mihai Mențiune

Concurs Național de Matematică Aplicată "Adolf Haimovici"

Stanciu Raluca

XI Gheorghe Daniel Premiul II