Olimpiade / Concursuri / Proiecte / Activități Educative - 2012/2013



    • FAZA INTERNAȚIONALĂ

CONCURS ELEV PROFESOR REZULTAT
Sparkle brains Iconaru Mariana Gurzu Nicoleta Participare


    • FAZA NAȚIONALĂ
CONCURS ELEV PROFESOR REZULTAT
Mesajul meu antidrog Lupu Violeta - Locul I


    • FAZA JUDETEANĂ
OLIMPIADA/CONCURS ELEV PROFESOR REZULTAT
Olimpiada de Limba Engleză Panaet Bianca Deliu Ionela Locul I
Concurs "Ethos școlar brailean" - Ștefanescu Ramona Locul I
Orașul meu, familia mea Căpitaneanu Angelica
Aldea Andreea
Rădulescu Mihai Locul I, Locul III
Personalități ale științei și tehnicii Ghinea Adelina
Mazilu Florentina
Trufaș Cătălina Locul I
1 Decembrie 1918 Ciubotaru Elena
Urmes Marinela
Avram Dragos
Andronache Mirela
Bratosin Oana
Radulescu Mihai Locul I, Locul III
Rugby in 7 baieți - Bajarca Titi Locul II
Olimpiada de geografie - Dobre Carmen Locul II
O.N.S.S.-volei băieți - Bujor Nicoleta Locul II
Istorie și societate în dimensiuni virtuale Lungu Adelina Iuliana Radulescu Mihai Locul III
Olimpiada de biologie Ali Marius
Neculcea Dragos
Gurzu Nicoleta Locul III, Mențiune
O.N.S.S.-volei fete - Neta Marian Locul III
Olimpiada de limba franceză Militaru Diana Nazâru Teodorina Locul III
Olimpiada de limba si literatura română Militaru Diana Paula Baltă Doina Mențiune
Olimpiada de limba si literatura română Anghelescu Adina Alexandra Balta Doina Mențiune
Olimpiada de limba si literatura română Tache Monica Toma Aurica Mențiune
Olimpiada de religie ortodoxă Nicolae Florin Ungureanu Georgeta Mențiune
Olimpiada de religie ortodoxă Ion Iulian Ungureanu Georgeta Mențiune
Olimpiada de limba franceză Viragos Gabriela Stefanescu Ramona Mențiune
Mesajul meu antidrog Stroe Mariana
Martin Andra
Participare


    • FAZA LOCALA
CONCURS ELEV PROFESOR REZULTAT
Cupa Brailei-volei baieti - Bujor Nicoleta Locul I
Orașe carpatice românesti Babus Cristina, Balan Oana, Tudor Catalina
Munteanu Gabriela, Serafim Georgian
Aldea Andreea, Chiriac Andreea
Ceapa Razvan, Smeu Dorina
Dobre Carmen
Gheorghiu Aura Liliana
Locul I, Special
Premiul I, Special
Monumentele Brailei Oprea Cristina
Secareanu Cristina
Radulescu Mihai Cea mai spectaculoasă prezentare
Cea mai solidară echipă
Cupa Brăilei- Volei fete - Neta Marian Locul II
Concursul de neuroștiințe Neuroset Militaru Diana Gurzu Nicoleta Mențiune
Concursul de neuroștiințe Neuroset Serban Adelina Gurzu Nicoleta Mențiune
Ziua Internațională a francofoniei Bogdan Simona, Orheanu Gabriela
Mocanu Gabriel, Hapa Irina
Tudose Alexandra
Ștefanescu Ramona Participare