Olimpiade / Concursuri / Proiecte / Activități Educative - 2014/2015



    • FAZA INTERNAȚIONALĂ
CONCURS ELEV CLASA PROFESOR REZULTAT
INFOMATRIX Nechifor Bogdan XII Filimon Natalia Medalie de argint


    • FAZA INTERNAȚIONALĂ
OLIMPIADA ELEV CLASA PROFESOR REZULTAT
Limba Rusă Ceban A. Ecaterina X Jipa Rubanova Participare


    • FAZA NAȚIONALĂ
OLIMPIADA ELEV CLASA PROFESOR REZULTAT
Limba Rusă Ceban A. Ecaterina X Jipa Rubanova Premiul I
Limba Franceză Tache Monica XI Nazaru Teodorina Mențiune specială
Biologie Ali Marius XII Gurzu Nicoleta Participare
Limba Latină Bratu Florentina IX Bejan Cristian Participare


    • FAZA NAȚIONALĂ
CONCURS ELEV CLASA PROFESOR REZULTAT
INFOMATRIX Nechifor Bogdan XII Filimon Natalia Premiul I
INFOEDUCAȚIE Nechifor Bogdan XII Filimon Natalia Premiul I
INFOEDUCAȚIE Tihenea Gabriel XI Sima Raluca Participare
Concursul Național de Geografie Terra Stanciu Raluca VII Dobre Carmen Participare

    • FAZA JUDEȚEANĂ
OLIMPIADA ELEV CLASA PROFESOR REZULTAT
Biologie Ali Marius XII Gurzu Nicoleta Premiul I
Limba Latină Bratu Florentina IX Bejan Cristian Premiul I
O.N.S.S.-CROS Cocianu Mariana XI Bujor Nicoleta Premiul I
Limba Latină Botez Ana Maria X Bejan Cristian Premiul II
O.N.S.S.   V,VI,VII Bujor Nicoleta Premiul II
O.N.S.S. Volei Baieți   IX-XII Bujor Nicoleta Premiul II
Religie Popa Alexandru X Ungureanu Georgeta Premiul III
Limba Franceză Tache Monica XI Nazaru Teodorina Premiul III
Socio-Umane-Sociologie Manea N. Cornelia XI Spataru M. Premiul III
Limba Latină Burtea Monalisa X Bejan Cristian Premiul III
O.N.S.S.-Rugby   IX-XII Bujor Nicoleta Premiul III
Fotbal Baieți O.N.S.S.   IX-XII Neta Marian Premiul III
Informatică Ifrim Gabriel IX Toncea Angelica Mențiune
Informatică Mocanu Daniel IX Trufaș Cătălina Mențiune
Bilogie Simion Elena X Gurzu Nicoleta Mențiune
Biologie Lupascu Sabina XII Gurzu Nicoleta Mențiune
Socio-Umane-Psihologie Ungureanu G. Ana-Maria XI Nazare Cristina Mențiune
Limba Franceză Lepadatu Loredana XII Nazaru Teodorina Mențiune

 

  • FAZA JUDETEANĂ
CONCURS ELEV CLASA PROFESOR REZULTAT
Istorie si societate in dimensiune virtuala Nechifor Bogdan XII Radulescu Mihai Premiul I
200 de ani de la infrangerea Frantei napoleoniene Zainea Anca
Zaharia Tania
X Radulescu Mihai Premiul I
Istorie si societate in imensiune virtuala Mazilu Florentina XI Spataru Marinela Premiul II
Concursul Național de Geografie Terra Stanciu Raluca VII Dobre Carmen Premiul II
Micii Naturalisti Lupascu Sabina VII Gurzu Nicoleta Premiul II
Micii Naturalisti Sarbu Darius VII Gurzu Nicoleta Premiul II
Micii Naturalisti Ion Irina V Gurzu Nicoleta Premiul II
INFOEDUCAȚIE Popa Alexandru
Militaru I. Adrian
X Toncea Angelica Premiul III
200 de ani de la infrangerea Frantei napoleoniene Predescu Sabina IX Ciric Geanina Premiu III
INFOEDUCAȚIE Buduleanu Leonard IX Toncea Angelica
Trufaș Cătălina
Mențiune
Concursul NEUROSET Caraman M. Vasilica
Chijer D. Sabina
VII Gurzu Nicoleta Mențiune
200 de ani de la infrangerea Frantei napoleoniene Botez Ana Maria
Gheorghe Claudia
X Radulescu Mihai Mențiune
200 de ani de la infrangerea Frantei napoleoniene Mehedinta Valentin
Rusu George
X Ciric Geanina Mențiune
200 de ani de la infrangerea Frantei napoleoniene Chirilov Paul
Tudor Adrian
X Ciric Geanina Mențiune
200 de ani de la infrangerea Frantei napoleoniene Ene Ionela
Vasian Robert
IX Ciric Geanina Mențiune
Istorie Dragut - Voiculet Gabriel Mențiune
Concurs decouvrons la geographie de la france Nanescu Florina XI Nazaru Teodorina
Dobre Carmen
Mențiunea I
Istorie si societate in dimensiune virtuala Caprita Alin
Radu Alexandru
XI Radulesc Mihai Mențiune