Olimpiade / Concursuri / Proiecte / Activități Educative - 2015/2016



  • FAZA NAȚIONALĂ / INTERJUDEȚEANĂ
CONCURS ELEV CLASA PROFESOR REZULTAT
InfoMatrix 2016 Militaru Adrian
Popa Alexandru
XI Toncea Angelica Medalie de bronz
Olimpiada de limba rusă Ceban Ecaterina XI Jipa-Rubanov Feodosia Locul II
Supraviețuitorii Climei Ciucașu Cătălin IX Sima Raluca Premiul II
Supraviețuitorii Climei Chivu Georgian IX Sima Raluca Premiul III
Supraviețuitorii Climei Dudulea Alina XI Sima Raluca Mențiune


  • FAZA JUDEȚEANĂ
OLIMPIADA ELEV CLASA PROFESOR REZULTAT
Olimpiada de limba rusă Ceban Ecaterina XI Jipa-Rubanov Feodosia Premiul I
Olimpiada de limba franceză Tache Monica XII Nazaru Teodorina Premiul I
Olimpiada de Tehnologia Informației Drăghia Bogdan- Cristian X Trufaș Cătălina
Toncea Angelica
Premiul II
Olimpiada de limba engleză Panaet Bianca XII Deliu Ionela Premiul II
O.N.S.S. Volei Băieți VI-VIII Bujor Nicoleta Locul III
O.N.S.S. Rugby Băieți XI-XII Bujor Nicoleta Locul III
Olimpiada de Tehnologia Informației Chivu Georgian - Cristian IX Sima Raluca
Trufaș Cătălina
Mențiune
Olimpiada de Tehnologia Informației Puișor Andrei IX Sima Raluca Mențiune
Olimpiada de Tehnologia Informației Ciucașu Cătălin - Gabriel IX Sima Raluca
Trufaș Cătălina
Mențiune
Olimpiada de Tehnologia Informației Buduleanu Leonard - Gabriel X Trufaș Cătălina
Toncea Angelica
Mențiune
Olimpiada de Tehnologia Informației Celik Hakan IX Calu Petruța Mențiune
Olimpiada de limba latină Nedelcu Flori Bejan Cristian Mențiune
Olimpiada de limba latină Iacob Monica Bejan Cristian Mențiune
Olimpiada de limba latină Bratu Florentina Bejan Cristian Mențiune
Olimpiada de geografie Tache Monica XII Dobre Carmen Mențiune
Olimpiada de socio-umane Sociologie Ofermaher Eduard Spătaru Marinela Mențiune
Olimpiada de socio-umane Filosofie Duțu Elena Spătaru Marinela Mențiune
Olimpiada de socio-umane Psihologie Ungureanu Anamaria Nazare Cristina Mențiune
O.N.S.S. Cros Radu Alexandru XII Bujor Nicoleta Mențiune
O.N.S.S. Cros Duțu Elena-Daniela XII Bujor Nicoleta Mențiune
O.N.S.S. Fotbal Băieți X-XII Neta Marian Mențiune
O.N.S.S. Volei Fete IX-XII Neta Marian Mențiune


  • FAZA JUDEȚEANĂ
CONCURS ELEV CLASA PROFESOR REZULTAT
InfoMatrix 2016 Militaru Adrian
Popa Alexandru
XI Toncea Angelica Calificare la Națională
Istorie și societate în dimensiune virtuală Ciucașu Cătălin - Gabriel IX Sima Raluca
Bunea Doinița
Premiul I
INFO-EDUCATIE 2016 Buduleanu Leonard-Gabriel X Trufaș Cătălina
Toncea Angelica
Premiul I
Cupa "Universitatea Dunărea de Jos"- FOTBAL Băieți Liceu Neta Marian Locul I
INFO-EDUCATIE 2016 Tihenea Gabriel - Cristian XII Sima Raluca Premiul II
INFO-EDUCATIE 2016 Ciucașu Cătălin - Gabriel
Chivu A. Georgian-Cristian
IX Sima Raluca Premiul II
Istorie și societate în dimensiune virtuală Puișor Andrei IX Sima Raluca
Bunea Doinița
Premiul II
Istorie și societate în dimensiune virtuală Tihenea Gabriel - Cristian
Marin Narcis
XI-XII Rădulescu Mihai
Sima Raluca
Premiul II
INFO-EDUCATIE 2016 Drăghia Bogdan- Cristian X Trufaș Cătălina
Toncea Angelica
Premiul III
Istorie și societate în dimensiune virtuală Margineanu A. Diana - Mihaela IX Spataru Marinela
Toncea Angelica
Premiul III
Istorie și societate în dimensiune virtuală Chivu A. Georgian-Cristian IX Ciocoiței Mihaela
Sima Raluca
Mențiune
INFO-EDUCATIE 2016 Tihenea Gabriel - Cristian XII Sima Raluca Mențiune
INFO-EDUCATIE 2016 Puișor Andrei
Ciocea  Andrei - Teodor
IX

Sima Raluca Trufaș Cătălina

Mențiune
INFO-EDUCATIE 2016 Militaru Adrian
Popa Alexandru
XI Toncea Angelica Mențiune